ارزش ذخایر معدنی ایران ۵۰۰ میلیارد دلار برآورد شده است

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر شنبه در مراسم امضا تفاهم نامه مسئولیت اجتماعی در قالب طرح‌های اقتصادی مقاومتی شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با اشاره به اینکه یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران صنعت فولاد است، اظهار داشت: ما قبل از انقلاب واردکننده فولاد بودیم ولی از حدود ۲۰ سال پیش تاکنون شاهد رشد صنعت فولاد در کشور هستیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ایران جز ۱۰ کشور برتر جهان در صنعت فولاد است، ابراز داشت: در سال گذشته ۲۹ میلیون تن فولاد در کشور تولید شد که با توجه به صادرات بخشی از آن دو و نیم میلیارد دلار ارز عایدی کشور شده است.

وزیر صمت با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا و استکبار جهانی علیه مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی تصریح کرد: فولاد، پتروشیمی و صنایع غیرنفتی در اوج تحریم‌ها توانستند با ارزآوری برای کشور حجم زیادی از این تحریم‌ها را بی اثر کنند.

وی با اشاره به اینکه اگر این صنایع نبودند ما نمی‌توانستیم ۳۸ میلیارد دلار واردات داشته باشیم، خاطرنشان کرد: صنایع ایران امسال هشت درصد رشد داشته و در حال حاضر هیچ واحد تولیدی مشکلی برای تأمین مواد اولیه ندارد.

رزم حسینی با بیان اینکه کاشان در مسیر ترانزیتی شمال جنوب و از نظر جغرافیایی سوق الجیشی است، بیان داشت: منطقه کاشان فعالان زیادی در حوزه‌های مختلف صنعتی و اقتصادی دارد که نقش بسزایی در تولید و افزایش اشتغال دارند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه معادن نیز طرح‌های توسعه‌ای فراوانی داریم، افزود: در حال حاضر ۵۰۰ میلیارد دلار ذخایر شناخته شده معادن در ایران داریم.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه