استقرار صنایع آب بر باید بدون آسیب به منابع آبی همدان صورت گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن جعفری نژاد پنجشنبه در جلسه کارگروه اثرات محیط زیستی فولاد در استان همدان گفت: استقرار صنایع اب بر نظیر فولاد در استان باید با پیش بینی‌های دقیق و لازم در خصوص منابع آب پایدار و بدون آسیب به منابع آب‌های زیرزمینی و اثرگذاری بر کیفیت این منابع صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اینکه قبل از اخذ مجوز استقرار صنعت فولاد باید از تمامی دستگاه‌های متولی استعلامات لازم اخذ شود، افزود: هیچ تردیدی وجود ندارد که بحران آب از جدی ترین چالش‌های محیط زیستی کشور است و توسعه و ایجاد صنایع آب بر به خصوص در طی سالیان گذشته یکی از عوامل مزید بر علت این شرایط بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان تاکید کرد: با توجه به این مهم, استقرار آن دسته از صنایع که به آب زیادی به منظور تولید نیاز دارند باید با توجه به ظرفیت‌های سرزمینی مبتنی بر آمایش صورت گیرد.

جعفری نژاد یادآور شد: در این راستا تهیه مدل‌های پیش بینی آلودگی هوا یکی از ضرورت‌های لازم برای استقرار واحد صنعتی فولاد است و با این پیش بینی‌ها می‌توان بهترین استراتژی‌های کنترل آلودگی را برای پهنه‌های متأثر از آلودگی و آلاینده‌های هوا تعیین و در نتیجه میزان مطلوبیت را برای جوامع اثرگذار تخمین زد.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه