ذوب آهن اصفهان از زیان انباشته خارج شد​

ذوب آهن اصفهان

ذوب آهن اصفهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ذوب آهن، جلسه ارزیابی عملکرد شش ماهه ذوب آهن اصفهان با حضور مدیرعامل و دیگر مدیران ارشد تاصیکو و مدیران شرکت ذوب آهن اصفهان به صورت ویدئو کنفرانس ۳۰ مهرماه در اصفهان و تهران برگزار شد.

در این جلسه غلامرضا سلیمانی مدیر عامل صدر تأمین گفت: گزارش عملکرد ذوب آهن نشان دهنده برنامه ریزی، تعامل و فعالیت گسترده، دقت و شفافیت کارهای این شرکت و تعامل و پاسخگویی مناسب مسئولین آن است.

وی افزود: تولید و فروش ریل ملی و حذف زیان انباشته این شرکت در نیمه اول امسال علی رغم مشکلات تأمین مواد اولیه و…، نمونه‌ای از دستاوردها و موفقیت‌های بزرگ ذوب آهن است که منجر به اعتبار بخشی بالایی برای این شرکت است.

مدیر عامل صدر تأمین با قدردانی از مدیران و کارکنان این شرکت، افزایش تولید مصوب و تولیدات محصولات جدید با ارزش افزوده بالا، صادرات خدمات فنی و مهندسی و توسعه بازار صادرات ذوب آهن را خواستار شد.

در این جلسه همچنین منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان ضمن تشکر از پیگیری‌ها وحمایت های هلدینگ صدر تأمین، برنامه‌های شرکت در زمینه رشد کمی و کیفی تولید، توسعه صادرات، تأمین مواد اولیه، تأمین آب و برنامه راه اندازی کوره بلند شماره یک در آینده نزدیک را تشریح نمود.

وی اظهار داشت: میزان فروش ذوب آهن اصفهان در ۶ ماهه اول سال جاری با افزایش ۴۶ درصدی نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۷۵,۶۵۸ میلیارد ریال، سود خالص این شرکت در این مدت با افزایش ۲۲ درصدی به ۵,۵۰۴ میلیارد ریال و سود عملیاتی این شرکت با افزایش ۱۰ درصدی به ۸,۱۹۱ میلیارد ریال رسید.

در این جلسه َگزارش عملکرد ذوب آهن اصفهان در حوزه‌های تولید، خرید، فروش وصادرات، پروژه‌ها و طرح‌های توسعه، اهم موفقیت‌ها و دستاوردهای یک ساله و همچنین مسائل نیروی انسانی آن مطرح و مورد تأیید قرار گرفت.

شایان ذکر است ذوب آهن اصفهان در ۶ ماهه منتهی به شهریور سال جاری برای هر سهم ٨٩ ریال سود محقق کرد. این شرکت در مدت مشابه سال قبل ٧٣ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده بود. علت اصلی افزایش ٢٢ درصدی سود در ۶ ماهه اول سال ٩٩ نسبت به مدت مشابه قبل را می‌توان ناشی از رشد ۴۶ درصدی درآمدهای آن دانست.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه