رشد فولاد ایران؛ شماره 1 در دنیا!

رشد فولاد ایران

رشد فولاد ایران

به گزارش خبرنگار مهر خداداد غریب پور پیش ار ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه تولید فولاد در ایران از رتبه دهم در جهان به رتبه نهم ارتقا یافته است، اظهار داشت: ما در سال گذشته دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد در کشور تولید داشته ایم و در آهن اسفنجی نیز در شش ماهه نخست سال میلادی ۲۰۲۰ بیش از ۱۵ میلیون تن تولید داشته ایم و از این نظر در رتبه نخست دنیا قرار گرفتیم.

وی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه آمریکا و استکبار جهانی ابراز داشت: با وجود تمام مشکلات صنعت فولاد کشور همچنان در حال فعالیت پویاست و با توجه به منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه جهش تولید در حال تلاش هستیم و رشد فولاد ایران اتفاق افتاده است.

معاون وزیر صمت با اشاره به حمایت این وزارتخانه از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی به خصوص در حوزه سنگ‌های قیمتی تصریح کرد: تاکنون از ۱۰ مقاله و طرح پژوهشی در این زمینه حمایت شده است.

وی با بیان اینکه در پنج ماهه نخست امسال در شمش فولاد ۹ درصد، در آهن اسفنجی ۱۲ درصد و در محصولات فولادی پنج درصد رشد داشته ایم، خاطرنشان کرد: میانگین تولید فولاد ایران در شش ماهه نخست سال میلادی ۲۰۲۰ بیش از ۱۰ درصد رشد داشته است و از این جهت فولاد ایران بیشترین رشد را در دنیا داشته است.

غریب پور با اشاره به اینکه صادرات محصولات فولادی کشور به طور میانگین چهار میلیارد دلار در سال است، بیان داشت: در زمینه صادرات مس در کشور افزایش داشته ایم ولی در زمینه صادرات فولاد به دلیل مصرف بالای کشور شاهد کاهش صادرات بوده ایم و رشد فولاد ایران در این زمینه و به دلیل محدودیت‌‎ها، صورت نپذیرفته است.

وی با اشاره به اینکه در زمینه معادن ما شاهد رشد ۱۶۰ درصدی در اکتشافات در سال‌های ۹۷ و ۹۸ داشته ایم، افزود: در زمینه سرمایه گذاری در صنایع بزرگ هم نزدیک به ۴۰۰ هزار میلیارد ریال افزایش سرمایه گذاری داشته ایم، گفت: در حوزه تأمین مالی در صندوق بیمه فعالیت‌های مردمی نیز افزایش سرمایه‌ای به میزان سه برابر مقدار پیش از آن داشته ایم. ضمنا رشد فولاد ایران باعث ایجاد برنامه‌هایی جهت پیشبرد هرچه بهتر مسیر ترقی اقتصادی، برنامه‌ریزی شده است.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه