شهرک تخصصی فولاد در آذربایجان شرقی راه اندازی می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله کشاورز در حاشیه بازدید از واحدهای فولادی استان و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان اقداماتی در وزارت صمت برای تأمین مواد اولیه واحدهای صنعتی در حال انجام است و با توجه به سهمیه‌های ابلاغی درحال حاضر مشکلی نداریم.

وی با بیان اینکه نیاز واحدهای فولادی به شمش فولادی در سال‌های آینده بسیار مهم است، ادامه داد: ممکن است در مواردی در زمینه آهن اسفنجی کمبود وجود داشته باشد که به فعالین این بخش توصیه می‌کنیم از محل آهن قراضه نیاز خود را رفع کنند.

سرپرست معاونت امور معادن و صنایع معدنی اضافه کرد: در ستاد تسهیل مشکلات صنایع نظیر مسائل مالیاتی، گمرکی و حقوق و دستمزد مورد بررسی قرار گرفته و نسبت به حل چالش‌های یاد شده اقدام می‌شود.

کشاورز با اشاره به ظرفیت موجود در صنایع فولادی آذربایجان شرقی اظهار داشت: با تکمیل و راه اندازی شهرک تخصصی فولاد شاهد توسعه، اشتغال پایدار و آبادانی در منطقه باشیم.

وی گفت: با آمایش سرزمینی که اتفاق افتاده و به دلیل آب بر بودن این صنایع، تلاش شده به عنوان بهترین نقطه برای جانمایی، صنایع فولادی استان در منطقه تیکمه داش شهرستان بستان آباد مستقر شوند.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه