تاریخ به روز رسانی:

ژوئن 27, 2021 @ 12:23 ب.ظ
شمش فولادی billet

شمش فولادی اولین محصول قابل حمل و جابه‌جایی به دست آمده از فرایندهای فولاد‌سازی (پس از استخراج آهن و تولید فولاد خام) است که به‌صورت جامد و در ابعاد قابل حمل می‌باشد. در حقیقت فرایند شمش سازی یکی از فرایندهای میانی نورد فولادها است که ماده‌ی اولیه‌ی صنایع پایین‌دستی محسوب می‌شوند. شمش سازی، در اثر انجماد فلز مذاب در قالب انجام می‌شود و چندین هدف را دنبال می‌کند.
شمش‌ فولادی (ingot) قطعاتی مستطیلی بوده که اغلب سطح مقطع آنها به دلیل قالب‌گیری دستی، سهولت در خارج کردن از قالب و حمل و نقل آسان مطابق شکل 1 به صورت ذوزنقه بوده و طول هر شاخه حداکثر به دو متر می‌رسد. این محصول عموماً در کارگاه‌های کوچک تولید می‌گردد.
در صنایع بزرگ فولادی عموماً واژه شمش فولادی به انواع بلوم، بیلت یا اسلب اطلاق می‌گردد. همچنین شمش‌ها دارای گریدهای مختلفی از جمله ( استاندارد روسی ) ، ) استاندارد DIN آلمان ) است که با وجود درصدهای مختلف از عناصر گوناگون موجود در فولاد دارای خواص مکانیکی متفاوت مثل انعطاف‌پذیری، خمش، کشش و پیچش بوده و کاربردهای متنوعی را می‌طلبد.

کاربرد

عمده کاربرد شمش فولادی و بیلت در حوزه‌ی تولید تیرآهن، مفتول، میلگرد (ساده و آجدار)، نبشی و ناودانی و سپری (فابریک)، لوله‌‌های بدون درز و مانیسمان و سایر مقاطع است. تختال که یکی از مهم‌ترین محصولات فولاد خام محسوب می‌شود به‌عنوان ماده‌ی اولیه‌ی فرایندهای نورد گرم و سرد جهت ساخت ورق‌های فلزی، صفحه، نوارهای فلزی، کلاف و کویل‌ها و همچنین ساخت لوله‌های درزدار، تیوب‌ها، نبشی و ناودانی پرسی استفاده می‌شود

لیست قیمت شمش فولادی – بیلت فولادی
سایزطول (متر)واحدگریدکارخانهقیمت در انبار راستان (تومان)
۱۰۰ * ۱۰۰۶کیلوگرم5SP / 3SPذوب آهنتماس بگیرید
۱۰۰ * ۱۰۰۱۲کیلوگرم5SP / 3SPذوب آهنتماس بگیرید
۱۲۰ * ۱۲۰۶کیلوگرم5SP / 3SPذوب آهنتماس بگیرید
۱۲۰ * ۱۲۰۱۲کیلوگرم5SP / 3SPذوب آهنتماس بگیرید
۱۲۵ * ۱۲۵۶کیلوگرم5SP / 3SPذوب آهنتماس بگیرید
۱۲۵ * ۱۲۵۱۲کیلوگرم5SP / 3SPذوب آهنتماس بگیرید
۱۵۰ * ۱۵۰۶کیلوگرم5SP / 3SPذوب آهنتماس بگیرید
۱۵۰ * ۱۵۰۱۲کیلوگرم5SP / 3SPذوب آهنتماس بگیرید
سایزکارخانهقیمت / شاخه (تومان)
۱۲۰ذوب آهنتماس بگیرید
۱۴۰ذوب آهنتماس بگیرید
۱۶۰ذوب ‌آهنتماس بگیرید
۱۸۰ذوب آهنتماس بگیرید
۲۰۰ذوب آهن۳،۷۰۰،۰۰۰
۲۲۰ذوب آهنتماس بگیرید
۲۴۰ذوب آهنتماس بگیرید
۲۷۰ذوب آهنتماس بگیرید
۳۰۰ذوب آهنتماس بگیرید