مشکلات صنایع پایین دستی فولاد پیگیری و برطرف می‌شود

مشکلات صنایع پایین دستی فولاد

مشکلات صنایع پایین دستی فولاد

به گزارش خبرگزاری مهر، روح الله متفکر آزاد در حاشیه بازدید از صنایع شهرک صنعتی شهید سلیمی، در گفت‌وگو با خبرنگاران، از پیگیری دو طرح راهبردی در مجلس شورای اسلامی در حوزه فولاد و صنایع پایین دستی خبر داد و اظهار داشت: طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه و فروش بالاتر از قیمت جهانی فولاد در صنایع پایین دستی که باعث ایجاد مشکلات صنایع پایین دستی فولاد می‌شود، مورد توجه مجلس قرار گرفته است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: طرح جامعی در حوزه فولاد در مجلس در دست بررسی است که بخش اعظمی از مشکلات صنایع پایین دستی در حوزه فولاد را مرتفع و مشکلات صنایع پایین دستی فولاد را برطرف می‌کند.

وی در ادامه، به تحریم مبادلات بانکی توسط آمریکا اشاره و خاطر نشان کرد: اگر ما مبادلات ارزی‌مان را از مجاری بانکی انجام دهیم در تیررس حملات تحریمی آمریکا قرار می‌گیریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه واحدهای تولیدی مبادلات ارزی خود را در صرافی‌ها انجام می‌دهند، افزود: اگر ما استانداردهای fatf را در کشور اجرا کنیم، صرافی‌های ما دچار مشکل شوند با توجه به اینکه آمریکا نظام بانکی ما را تحریم کرده واحدهای تولیدی ما با مشکل مواجه می‌شوند فلذا نباید معاهدات fatf در کشور اجرا شود.

وی با اشاره به رونق گرفتن تولید داخلی پس از خروج آمریکا از برجام گفت: پس از خروج آمریکا از برجام و قطع واردات برخی اقلام، تولید داخلی برخی صنایع تا سه برابر افزایش یافته است.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه