نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در کیش آغاز شد

نمایشگاه بین المللی فولاد

نمایشگاه بین المللی فولاد

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین افتتاح بیست و دومین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران با اشاره به این که علیرغم شرایط سخت ناشی از شیوع بیماری کرونا و اهتمام ویژه بر رعایت ضوابط بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی این نمایشگاه در جزیره کیش کار خود را آغاز کرده است گفت: با توجه به این که در این نمایشگاه شرکت‌های تخصصی و فنی در حوزه‌های مختلف در کنار هم دیگر قرار گرفتند فرصتی است برای تبادل اطلاعات و به اشتراک گذاشتن تجربه و مسائل علمی که می‌تواند نیازهای کشور را در حوزه صنعت فولاد تأمین کند.

غلامحسین مظفری در بازدید از غرفه‌های نمایشگاه بین المللی فولاد ضمن ابراز امیدواری افزود: در سطح کشور مرز تولید ۳۰ میلیون تن فولاد را پشت سر گذاشته و در حال حاضر فعالین این حوزه در خصوص دریافت سهمیه مواد اولیه با هم رقابت می‌کنند.

وی با بیان این که رشد صنعت فولاد کشور رو به افزایش است اظهار داشت: مواد اولیه خام به چرخه ایجاد ارزش افزوده وارد شده که این موضوع یک ظرفیت و نقاط قوتی در صنعت فولاد کشور محسوب می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص شرکت‌های دانش بنیانی که در این نمایشگاه مسئولیت نوآوری‌های صنعت فولاد را بر عهده دارند افزود: مرکز نو آوری کیش از شرکت‌های دانش بنیانی که در حوزه فولاد فعالیت می‌کنند با تأیید انجمن فولاد و مراکز ذیربط مورد استقبال و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش قرار خواهند گرفت.

غلامحسین مظفری استقرار شرکت‌های دانش بنیان در جزیره کیش را یک اقدام ارزشمند و تأثیر گذار معرفی کرد و گفت: این اقدام یک آغاز و امتیاز خوبی است برای شرکت‌هایی که نیاز به مبادله، تردد و نشست‌های مشترک با خارجیان دارند و کیش از این نظر منطقه مناسبی است و زیر ساخت‌های مورد نیاز در حوزه فناوری فراهم شده است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: از شرکت‌هایی که در حوزه فولاد به صورت کنسرسیومی، شرکت دانش بنیان حضور مؤثر و مستمر دارند استقبال می‌کنیم و سازمان منطقه آزاد کیش تمام امتیازاتی که برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته برای فولاد نیز اختصاص داده خواهد شد.

مظفری افزود: خوشبختانه جزیره کیش به دلیل موقعیت و شرایط در حوزه پشتیبانی فنی و تخصصی از صنایع نفت و گاز یک نقش اساسی را ایفا می‌کند و حضور شرکت‌های دانش بنیان با این محوریت می‌تواند کمک جدی را به دنبال داشته باشد.

شایان ذکر است محصولات ارائه شده در نمایشگاه بین المللی فولاد شامل تجهیزات خطوط تولید، مواد اولیه، فرآورده‌های دیرگداز، روانسازها و … است و علاقمندان می‌توانند از ۱۴ تا ۱۶ مهر هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در محل نمایشگاه حضور یابند.

گفتنی است حامیان اصلی نمایشگاه بین المللی فولاد را مجتمع فولاد مبارکه، شرکت ذوب آهن اصفهان، شرکت فولاد خوزستان، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، شرکت فولاد آلیاژی ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، شرکت سرمایه‌گذاری توسعه گل گهر، شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر، شرکت مجتمع جهان فولاد سیرجان تشکیل می‌دهند و حضور ۲۷ شرکت از ۵۰۰ شرکت برتر کشور در سال جاری بر اساس رتبه‌بندی سازمان مدیریت صنعتی از ویژگی‌های عمده و شاخص این نمایشگاه و به عنوان بزرگترین نمایشگاه تخصصی فولاد ایران طی ۱۵ سال اخیر است.

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی فولاد ایران در مساحت ۱۷۰۰۰ مترمربع در محل نمایشگاه‌های دائمی کیش به مدت سه روز کار خود را آغاز کرد.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه