واحد ذوب فولاد در آذربایجان‌شرقی احداث می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر، صابر پرنیان روز شنبه در یک گفت و گوی خبری افزود: با راه‌اندازی این واحد در سه ماه آینده، زمینه اشتغال ۳۰۰ نفر فراهم می‌شود.

وی اظهار کرد: در حوزه فولاد بعد از استان‌های اصفهان و خوزستان که بیشترین سرمایه گذاری دولتی در آنها انجام شده است، آذربایجان‌شرقی در رتبه سوم کشوری و از لحاظ میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در رتبه نخست قرار دارد.

پرنیان با بیان اینکه فولاد از اساسی‌ترین مواد اولیه کسب و کارها و صنعت است، ادامه داد: بخش خصوصی آذربایجان شرقی در حوزه تولید فولاد مانند سایر بخش‌ها پیشتاز بوده است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری صنعتی در این خطه ادامه دارد و در بازدیدهای که در این مدت انجام می‌شود، استان در رشته صنعت‌های مختلف در حال توسعه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با اشاره به اهمیت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه صنعت گفت: در صنایع لوازم خانگی، شیرینی و شکلات، پارکت، نپان، کاغذ دیواری و قطعه سازی در رتبه‌های اول و دوم کشور قرار داریم.

پرنیان ادامه داد: ایجاد ارتباط بین آذربایجان‌شرقی و یک استان ۱۵۰ میلیون نفری کشور چین بدون تردید تأثیر خوبی بر حوزه فولاد استان خواهد داشت.

وی افزود: اخیراً تصمیماتی برای اخذ عوارض از زنجیره نهایی فولاد اتخاذ شده بود که بلافاصله با همراهی استاندار و نمایندگان مردم آذربایجان شرقی در مجلس این مصوبه را به نفع تولید فولاد استان اصلاح کردیم.

پرنیان خاطرنشان کرد: متأسفانه حوزه برق در ۱۰ سال گذشته مورد غفلت واقع شده است، به طوری که در شهرک‌های صنعتی استان‌های همتراز تا ۱۰۴ درصد برق مورد نیاز واحدهای صنعتی تأمین شده، اما این میزان در استان ما ۴۶ درصد است.

رئیس سازمان صمت آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح ملی مسکن در سراسر کشور اضافه کرد: با توجه به اینکه مواد اصلی ساختمان، فولاد و سیمان است، پیگیر هستیم تا مشکلات موجود این صنعت کاهش یابد.

وی مهمترین چالش بخش فولاد را تأمین مواد اولیه عنوان کرد و گفت: برای بقای فولاد آذربایجان شرقی که سرمایه گذاری بسیار زیادی انجام شده است باید با تمام توان از این صنعت حمایت کنیم.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه