اختصاص ۲۰۰ میلیارد ریال برای توسعه صنایع فولادی در کشور

به گزارش خبرنگار مهر خداداد غریب پور صبح چهارشنبه در دیدار با آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان اظهار داشت: بنگاه‌های بزرگ بزرگترین منابع سرمایه گذاری در کشور هستند و به همین منظور باید از این ظرفیت برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه امسال و پارسال از سود حاصل از سرمایه گذاری در بخش فولاد بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال برای برای توسعه طرح‌های توسعه‌ای فولاد در کشور استفاده می‌شود، ابراز داشت: یکی از این طرح‌های توسعه‌ای در کاشان با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیون یورو و سه هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال امروز کلنگ زنی می‌شود.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه برای این طرح و انجام آن ۲۴ ماه زمان تعریف شده است، تصریح کرد: با اجرای طرح توسعه فولاد در کاشان بیش از یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

وی همچنین در مورد منطقه ویژه اقتصادی کاشان بیان داشت: این منطقه هم اکنون فنس کشی و دیوار کشی شده است و امیدواریم با اختصاص منابع مالی لازم زمینه را برای تأمین زیرساخت‌های این منطقه فراهم کنیم.

غریب پور یکی از مهمترین زیرساخت‌ها را تأمین آب برای منطقه ویژه اقتصادی کاشان دانست و خاطرنشان کرد: در حوزه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی هم فعالیت‌های خوبی در کشور انجام شده است و بر این مبنا سعی می‌کنیم از خام فروشی در این صنعت جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به اینکه استان اصفهان پیشتاز در حوزه سنگ‌های قیمتی است، افزود: در این صنعت و با انجام اقدامات لازم برای حمایت از فعالین این بخش ۵۰۰ هزار شغل ایجاد می‌شود.

معاون وزیر صمت کاشان را یک شهر رونق بافته در حوزه معادن دانست و گفت: در زمینه اکتشاف معادن هیچ محدودیتی نداریم و اگر طرح‌هایی در این زمینه ارائه شود، حمایت می‌کنیم.

ایمان جعفری
ارسال دیدگاه